Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Doradztwo zawodowe

Do zadań doradcy zawodowego w poradni należy w szczególności:

 • Systematyczne diagnozowanie zapotrzebowania uczniów na informacje edukacyjne i zawodowe oraz na pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej.
 • Gromadzenie, aktualizacja i udostępnianie informacji edukacyjnych i zawodowych właściwych dla obecnego poziomu kształcenia.
 • Udzielanie indywidualnych porad uczniom i rodzicom.
 • Prowadzenie grupowych zajęć aktywizujących, przygotowujących uczniów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej.

 

 

 1. W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. uczniowie mają możliwość poznania swoich predyspozycji zawodowych.
 2. Konsultacja z zakresu poradnictwa zawodowego dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzi się w ciągu całego roku szkolnego. Za realizację zadań odpowiedzialni są pracownicy poradni: Iwona Michalska (pedagog, doradca zawodowy) i Marcin Małek (psycholog, doradca zawodowy).
 3. Na konsultacje do doradcy zawodowego zgłaszają uczniów rodzice lub ich prawni opiekunowie. Pełnoletni uczniowie mogą umówić się na wizytę samodzielnie.
 4. Konsultacje w poradni mają charakter indywidualny.
 5. Zgodnie z zapotrzebowaniem szkół pracownicy poradni mogą uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym dla rodziców uczniów klas ósmych, poświęconych problematyce wyboru zawodu przez młodzież.
 6. Doradztwo zawodowe jest realizowane także w formie poradnictwa grupowego, które odbywa się w szkołach.
 7. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tomaszowie Maz. systematycznie uczestniczy w Targach Edukacyjnych i Targach Pracy.

Opracowali: Iwona Michalska, Marcin Małek

opinia szkolna - badanie predyspozycji zawodowych