Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Doradztwo zawodowe

Do zadań doradcy zawodowego w poradni należy w szczególności:

 • Systematyczne diagnozowanie zapotrzebowania uczniów na informacje edukacyjne i zawodowe oraz na pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej.
 • Gromadzenie, aktualizacja i udostępnianie informacji edukacyjnych i zawodowych właściwych dla obecnego poziomu kształcenia.
 • Udzielanie indywidualnych porad uczniom i rodzicom.
 • Prowadzenie grupowych zajęć aktywizujących, przygotowujących uczniów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej.

 

 

 1. W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. uczniowie mają możliwość poznania swoich predyspozycji zawodowych.
 2. Konsultacja z zakresu poradnictwa zawodowego dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzi się w ciągu całego roku szkolnego. Za realizację zadań odpowiedzialni są pracownicy poradni: Iwona Michalska (pedagog, doradca zawodowy) i Marcin Małek (psycholog, doradca zawodowy).
 3. Na konsultacje do doradcy zawodowego zgłaszają uczniów rodzice lub ich prawni opiekunowie. Pełnoletni uczniowie mogą umówić się na wizytę samodzielnie.
 4. Konsultacje w poradni mają charakter indywidualny.
 5. Zgodnie z zapotrzebowaniem szkół pracownicy poradni mogą uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym dla rodziców uczniów klas ósmych, poświęconych problematyce wyboru zawodu przez młodzież.
 6. Doradztwo zawodowe jest realizowane także w formie poradnictwa grupowego, które odbywa się w szkołach.
 7. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tomaszowie Maz. systematycznie uczestniczy w Targach Edukacyjnych i Targach Pracy.

Opracowali: Iwona Michalska, Marcin Małek

opinia szkolna - badanie predyspozycji zawodowych