Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Porady

Koronawirus – zostań w domu

Przed nami kolejne trudne tygodnie związane z ograniczeniami spowodowanymi epidemią.

Dziękujemy Państwu, że stosujecie się do zaleceń i dbacie o to, żeby Wasze dzieci nie  opuszczały domów.

Zdajemy sobie sprawę, że czasem trudno poradzić sobie w tej nowej dla nas rzeczywistości. Tym bardziej, że wybory, których dokonamy będą wpływać na zdrowie i życie nas i naszych bliskich.

Odczuwanie obawy i napięcia w aktualnej sytuacji nie jest niczym nadzwyczajnym. Pomaga nam dostrzec niebezpieczeństwo i odpowiednio szybko na nie zareagować. Na przykład ze względu na lęk o zdrowie nasze i bliskich jesteśmy wyczuleni na przestrzeganie bardziej rygorystycznych zasad higieny.

Co możemy zrobić, żeby nam i dzieciom było lepiej?

Nasze emocje udzielają się także naszym pociechom, dlatego warto zadbać najpierw o siebie od strony fizjologicznej – wysypiać się, jeść regularnie, ćwiczyć fizycznie, mierzyć siły na zamiary przy planowaniu pracy, wprowadzić stały rytm dnia i pilnować go.

Poza tym, od strony psychologicznej – poszukać społecznego wsparcia – rozmawiając

z dorosłymi bliskimi przez telefon, komunikator, SMS. Nadchodzący okres to dobra okazja do spędzania czasu z domownikami, np. rozmawiając, pomagając w codziennych czynnościach, oglądając wspólnie ciekawe programy, grając w ulubione gry, przygotowując wspólne posiłki.

Ograniczmy nadmiar informacji z mediów. Zadbajmy o swój spokój i komfort psychiczny poprzez rozsądne korzystanie z mediów społecznościowych, telewizji, portali informacyjnych. Pamiętajmy! Ciągłe przeglądanie stron internetowych może powodować wzrost napięcia i lęku związanego z obecną sytuacją.

Bądźmy też ostrożni, przestrzegajmy zaleceń związanych z izolacją, pilnujmy dzieci, ale też  śmiejmy się.

Pamiętajmy, że kiedy trudno jest już rozumieć co się dzieje w rodzinie czy we własnym wnętrzu, można skorzystać z telefonu do naszej poradni lub z bezpłatnej oferty pomocy psychologicznej dla osób w kryzysie dostępnej w sieci.

Opracowały: Joanna Bryks - psycholog, Magdalena Remisz - pedagog