Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Porady

Koronawirus – zostań w domu

Przed nami kolejne trudne tygodnie związane z ograniczeniami spowodowanymi epidemią.

Dziękujemy Państwu, że stosujecie się do zaleceń i dbacie o to, żeby Wasze dzieci nie  opuszczały domów.

Zdajemy sobie sprawę, że czasem trudno poradzić sobie w tej nowej dla nas rzeczywistości. Tym bardziej, że wybory, których dokonamy będą wpływać na zdrowie i życie nas i naszych bliskich.

Odczuwanie obawy i napięcia w aktualnej sytuacji nie jest niczym nadzwyczajnym. Pomaga nam dostrzec niebezpieczeństwo i odpowiednio szybko na nie zareagować. Na przykład ze względu na lęk o zdrowie nasze i bliskich jesteśmy wyczuleni na przestrzeganie bardziej rygorystycznych zasad higieny.

Co możemy zrobić, żeby nam i dzieciom było lepiej?

Nasze emocje udzielają się także naszym pociechom, dlatego warto zadbać najpierw o siebie od strony fizjologicznej – wysypiać się, jeść regularnie, ćwiczyć fizycznie, mierzyć siły na zamiary przy planowaniu pracy, wprowadzić stały rytm dnia i pilnować go.

Poza tym, od strony psychologicznej – poszukać społecznego wsparcia – rozmawiając

z dorosłymi bliskimi przez telefon, komunikator, SMS. Nadchodzący okres to dobra okazja do spędzania czasu z domownikami, np. rozmawiając, pomagając w codziennych czynnościach, oglądając wspólnie ciekawe programy, grając w ulubione gry, przygotowując wspólne posiłki.

Ograniczmy nadmiar informacji z mediów. Zadbajmy o swój spokój i komfort psychiczny poprzez rozsądne korzystanie z mediów społecznościowych, telewizji, portali informacyjnych. Pamiętajmy! Ciągłe przeglądanie stron internetowych może powodować wzrost napięcia i lęku związanego z obecną sytuacją.

Bądźmy też ostrożni, przestrzegajmy zaleceń związanych z izolacją, pilnujmy dzieci, ale też  śmiejmy się.

Pamiętajmy, że kiedy trudno jest już rozumieć co się dzieje w rodzinie czy we własnym wnętrzu, można skorzystać z telefonu do naszej poradni lub z bezpłatnej oferty pomocy psychologicznej dla osób w kryzysie dostępnej w sieci.

Opracowały: Joanna Bryks - psycholog, Magdalena Remisz - pedagog