Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warsztaty

„Moje dziecko ma dysleksję” - warsztaty dla rodziców uczniów ze szkół podstawowych.

 Otrzymanie opinii stwierdzającej dysleksję nie może być ostatnim, ale kolejnym krokiem na drodze do pokonania trudności w nauce czytania i pisania. Ważne jest, by Rodzice mieli tego świadomość i potrafili odpowiednio zorganizować dziecku pomoc. Rodzice dzieci ze stwierdzoną dysleksją powinni wspierać  swoje pociechy w procesie terapeutycznym i stać się aktywnymi uczestnikami tego procesu.

 Warsztaty adresowane są do Rodziców dzieci, u których zdiagnozowano dysleksję. Najczęściej są to uczniowie klas starszych ( IV, V,VI, VII). Miejscem spotkań jest Poradnia. Liczba zaproszonych na warsztat to 10- 12 osób. Trwają ok. 3 godzin. Spotkania odbywają się 2- 3 razy w roku szkolnym, mogą być częściej w zależności od potrzeb.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z metodami i formami pracy ze starszym uczniem w domu, a także przybliżenie wiedzy na temat specyficznych trudności w nauce. Rodzice, oprócz zdobytych informacji mają możliwość poćwiczyć  na kartach pracy, obejrzeć pomoce dydaktyczne, a także uzyskać materiały ze wskazówkami do ćwiczeń z dziećmi  w domu.

Podczas zajęć Uczestnicy otrzymują najpotrzebniejsze informacje:

- Co to jest dysleksja?

- Jak pracować z dzieckiem dyslektycznym w domu?

- Jakie pomoce terapeutyczne zaleca się do ćwiczeń w domu?

- Zasady dobrej współpracy Rodziców ze szkołą- analiza.

Rodzice mają możliwość kreowania przebiegu warsztatów w zależności od potrzeb. Państwa zaangażowanie, spostrzeżenia i doświadczenia oraz  wszelkie uwagi zawarte w ankietach ewaluacyjnych są inspiracją do modelowania kolejnych spotkań.

Bardzo dziękuję Rodzicom za dotychczasowy udział i zapraszam chętnych na kolejne spotkania.

Magdalena Remisz

pedagog terapeuta